Dodano: 2015-05-08, Z wizytą w OSP Jabłonna.

\ZSP W maju obchodzimy Dzień Strażaka. Dlatego w czasie zajęć przedszkolacy z grupy pani Gosi rozmawiali o tym, jak ważna jest praca strażaka. 8 maja wraz z paniami Gosią i Danielą wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie. Po strażnicy grupę oprowadził pan Tomasz Pajchrowski oraz pan Mirosław Pajchrowski. Zaprezentowali oni sprzęt strażacki, a także opowiedzieli na czym polega praca strażaka. Mogliśmy przymierzyć hełmy, zobaczyć węże strażackie. Jednak największą atrakcją był samochód, którym strażacy wyruszają do gaszenia pożaru. Każdy miał okazję wsiąść do tego wozu i zobaczyć jak wygląda on od środka, a tym samym poczuć się jak prawdziwy strażak w akcji. Na koniec w świetlicy strażackiej cała grupa dostała słodką niespodziankę. Dzieci mogły też tam zobaczyć zdjęcia, medale i puchary, które strażacy zdobyli z okazji różnych zawodów, czy też uroczystości. Na zakończenie grupa podziękowała panu Tomkowi i Mirkowi za wspaniałe pokazanie ważnej i odpowiedzialnej pracy strażaków i wróciła do przedszkola. Wszyscy jednogłośnie ocenili, że była to bardzo ciekawa wycieczka.