Dodano: 2024-04-18, MUZYCZNA UCZTA

\ZSP 18.04.2024 wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jabłonnie mieli okazję uczestniczyć w Koncercie  z cyklu „W Krainie Pani Muzyki”. Koncert pod tytułem  „O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie” został przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz” i zaprezentowany dla przedszkolaków oraz klas I-VIII. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawych instrumentów. Muzycy przedstawili między innymi klarnet, cajon-skrzynkę perkusyjną, gitarę, tamburyn, conga, blaszany bębenek, guiro, pudełko akustyczne, grzechotkę. Prowadzący koncert wspaniale rozbudzili zainteresowanie dzieci światem dźwięku i jego pięknem. Znane utwory np. Samba De Janeiro, czy też Despacito sprawiły, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w prezentowanych utworach, klaszcząc, a nawet tańcząc.

FILM 1     FILM 2     FILM 3     FILM 4